България и Грузия играят при 1:4 в мач от втори

...

НА ЖИВО: България - Грузия 1:5, пълна катастрофа за лъвовете

България и Грузия играят при 1:4 в мач от втори кръг на Лигата на нациите. Двубоят на „ Хювефарма Арена” в Разград може да следите с Gong.bg. В 4-ата минута Зурико Давиташвили откри резултата, а в 32-ата минута Андреа Христов си вкара автогол. В 50-ата минута Атанас Илиев върна един гол. Две минути по-късно Буду Зивзивадзе вкара трето попадение за гостите. В 58-ата минута Хвича Кварацхелия се разписа от дузпа за 1:4.

Срещата стартира с по-активни дейности на гостите. В 3-ата минута Хвича Кварацхелия проби отляво, навлезе във вътрешността и насочи подъл удар, който рикошира в Андреа Христов и излезе в ъглов удар. Минута по-късно грузинците поведоха. Кварацхелия направи нов пробив отляво и центрира в наказателното поле, където Зурико Давиташвили се оправи с опеката на Едисон Йорданов и от няколко метра не остави шансове на капитана Михайлов.

В 9-ата минута Георги Миланов подаде към Иван Турицов отдясно, който насочи положително центриране в наказателното поле, само че опитът на Атанас Илиев за задна ножица беше неудачен. Малко по-късно Давид Хочолава мазета с глава удар от далечна отдалеченост на Мартин Минчев.

В 11-ата минута гол на Грузия беше анулиран. Буду Зивзивадзе беше изведен самичък против Михайлов от Какабадзе и го преодоля, само че се оказа, че е бил в състояние на засада. Четири минути по-късно "лъвовете " пропуснаха отлична опция за изравнително попадение. Гостите сбъркаха при изнасянето на топката, което разреши на Чочев да отнеме и с превъзходен пас да изведе Десподов очи в очи с вратаря, само че Лория избави удара на крилото. В 25-ата минута Десподов смъкна за Миланов, чийто удар от границата на наказателното поле беше избит от неприятелски бранител.

В 32-ата минута Грузия стигна до втори гол. Гостите проведоха офанзива, откакто Георги Миланов падна на земята след прикосновение със съперников футболист. Топката стигна до Кварацхелия отляво, който продължи за Иракли Азаров в наказателното поле. Нападателят насочи удар, който след рикошет в крайници на Андреа Христов стана неспасяем за Михайлов - 0:2. Българските футболисти наобиколиха рефера Мареска, искайки нарушаване против Миланов, само че италианецът беше хладнокръвен и даже даде жълт картон на Кирил Десподов.

"Лъвовете " дадоха отговор с рисков удар на Неделев от границата на наказателното поле, който след рикошет мина над вратата. В 36-ата минута слаб удар на Зивзивадзе не затрудни Михайлов. Секунди по-късно Какабадзе още веднъж сътвори проблеми на Йорданов отдясно и центрира в наказателното поле. Получи се блъсканица, като в последна сметка българите съумяха да изчистят топката.

В 42-ата минута Кварацхелия развинти Атанас Илиев с няколко финта отляво, при което родният футболист се озова на земята, и насочи мощен удар, само че над вратата. Малко по-късно Минчев откри Илиев на няколко метра пред вратата, само че нападателят насочи слаб удар, който беше блокиран. В добавеното време на първата част Грузия беше покрай трети гол. Азаров напредна отляво и центрира в наказателното поле. Получи се недоразумение в българската отбрана, което разреши на Давиташвили да насочи удар от няколко метра, само че нападателят не съумя да откри опразнената врата.

На полувремето Ясен Петров направи две смени. Селекционерът пусна в игра Петко Христов и Илиян Стефанов, които замениха Едисон Йорданов и Георги Миланов. "Лъвовете " започнаха по-активно втората част и в 50-ата минута стигнаха до гол. Десподов и Турицов комбинираха отдясно. Защитникът центрира от аутлинията, а Атанас Илиев надскочи отбраната на гостите и насочи неспасяем удар в десния ъгъл за 1:2.

Две минути по-късно Грузия си върна задатъка от два гола. Гостите проведоха страхотна офанзива и съумяха да заловен неподготвена българската отбрана. Азаров проби отдясно и откри Агуржания, който от границата на наказателното поле подаде към непокрития Буду Зивзивадзе, а нападателят от няколко метра не сбърка за 1:3.

Малко по-късно Кварацхелия опита удар от към 20 метра, само че не затрудни Михайлов. В 56-ата минута шут на Неделев от отдалеченост мина около вратата.

Минута по-късно за следващ път Кварацхелия се оправи с Турицов и навлезе в наказателното поле, а безпомощният бранител на ЦСКА го препъна. Главният рефер без да се замисля уточни бялата точка. Зад топката застана Кварацхелия, който стреля мощно в долния ляв ъгъл за 1:4.

В 63-ата минута България получи право да извърши директен свободен удар на границата на наказателното поле. Неделев застана зад топката, само че стреля около вратата.

България - Грузия 1:4

0:1 Зурико Давиташвили (4)

0:2 Андреа Христов (32-автогол)

1:2 Атанас Илиев (50)

1:3 Буду Зивзивадзе (52)

1:4 Хвича Кварацхелия (58-дузпа)

България: 13. Николай Михайлов /к/, 2. Иван Турицов (64 - 5. Виктор Попов), 3. Андреа Христов, 14. Антон Недялков, 12. Едисон Йорданов (46 - 15. Петко Христов), 18. Ивайло Чочев, 17. Георги Миланов (46 - 22. Илиян Стефанов), 8. Тодор Неделев (64 - 6. Филип Кръстев), 11. Кирил Десподов, 19. Мартин Минчев (64 - 21. Доминик Янков), 9. Атанас Илиев

Резерви : 1. Светослав Вуцов, 22. Иван Дюлгеров, 4. Божидар Чорбаджийски, 6. Филип Кръстев, 5. Виктор Попов, 7. Георги Костадинов, 10. Георги Минчев, 15. Петко Христов, 16. Кристиян Малинов, 20. Андриан Краев, 21. Доминик Янков, 22. Илиян Стефанов

Селекционер: Ясен Петров

Грузия : 1. Гиорги Лория, 2. Отар Какабадзе, 4. Гурам Кашия /к/, 3. Давит Хочолава, 6. Гиорги Абуржания, 5. Соломон Кверквелия, 16. Ника Квеквескири, 15. Иракли Азаров, 7. Хвича Кварацхелия (68 - 8. Казаишвили), 18. Буду Зивзивадзе (68 - 22. Микаутадзе), 9. Зурико Давиташвили

Резерви: 12. Мамардашвили, 17. Купатадзе, 8. Казаишвили, 10. Китеишвили, 11. Лобжанидзе, 13. Кобахидзе, 14. Гиорбелидзе, 19. Алтунашвили, 20. Мамучашвили, 21. Гвилия, 22. Микаутадзе, 23. Двали

Селекционер: Вили Саньол