България е подготвена за нова бежанска вълна, с достатъчно сили.

...
България е подготвена за нова бежанска вълна, с достатъчно сили.
Коментари Харесай

министър Шалапатова: Готови сме да посрещнем нова бежанска вълна

България е готова за нова бежанска вълна, с задоволително сили. Това съобщи пред БНР министърът на труда и обществената политика Иванка Шалапатова.

Според нея няма страна, която може да се оправи сама. Имаме подготвеност за посрещане на непридружени малолетни. Ще бъдат доста. За тях сме подготвени да задействаме процедурата за интернационална протекция. За тях има опция да бъдат настанени в сигурна зона за деца, разясни тя.

По думите й всички системи са задействани . Министърът изрази оптимизъм, че ще завърши скоро.

Министърът засегна тематиката за зеления преход и и енергетиците. Шалапатова акцентира, че зеленият преход е преход, който ще се случи в целия свят. Тя уточни, че след диалози със синдикатите е основан обществен пакет, който ще се осъществя на два стадия.

Ще стартираме със синдикалните организации картографиране на уменията и знанията на всеки един от тези 25 хиляди души, които сега поради зеления преход до 2038 година ще бъдат повлияни, увери общественият министър. Нашият приоритет е поради зеления преход да не допуснем нито едно лице да има интервал на безработица. Тези ограничения ще бъдат препоръчани на всичките 25 хиляди души. А тези от тях, които не желаят да получават нови умения, не желаят да останат на пазара на труда, ще получат обществени обезщетения, добави тя.

По отношение на година Шалапатова уточни, че към този момент се работи старателно . По думите й се водят диалози с министерството на финансите в две направления - за увеличение на вложенията за всички форми на подкрепяне и вложения в хората в обществената система.

Тя разясни, че Министерският съвет е утвърди новия размер на, тъй като България изостава в това отношение. Няма по какъв начин ние да гоним развиване на обществото, в случай че оставаме с толкоз ниски заплати, безапелационна бе Шалапатова. Не е роля на страната да дефинира МРЗ. Роля на синдикати и работодателите е да имат по-активен разговор, като двете страни, които би трябвало да се схванат по този въпрос, посочи министъра.
 Тагарев сигурен, че Израел ще влезе в Газа, ускоряваме защитата на границата
Тагарев сигурен, че Израел ще влезе в Газа, ускоряваме защитата на границата

Той участва на гала връчване на пагоните на първите курсанти военни лекари
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР