България е отчела ръст от 18,34 процента на регистрациите на

...
България е отчела ръст от 18,34 процента на регистрациите на
Коментари Харесай

Продажбите на нови автомобили у нас растат с над 18%

България е отчела растеж от 18,34 % на регистрациите на нови коли през април по отношение на същия месец на 2025 година, демонстрират данни на Европейската асоциация на автомобилостроителите (ACEA), представени от Българска телеграфна агенция. През четвъртия месец на годината у нас са регистрирани 4742 нови автомобила.

По-силен растеж измежду европейските страни е регистриран само в Естония, където продажбите са нарастнали с над 78 %, Словения – с над 42 %, и Англия – с над 24 %.

Малко над 70 на 100 от новорегистрираните през април коли в България са с бензинов мотор, 11,8 на 100 са с дизелов, 9,6 на 100 – електрически, 6 на 100 – хибридни и малко под 2 % – плъг-ин хибриди.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР