Удря първият звънец на парламента – какво да очакваме от 52-ото Народно събрание?
България е на прага на 52-рото си Народно заседание. За пръв път от години то ще бъде доминирано от една политическа мощ – „ Прогресивна България “.
Прочетете още
Днес, точно в 10 часа новите 240 депутати ще положат клетва. Те ще изберат и новия „ пръв измежду равни “ – ръководителя на Народното събрание.
Още преди този момент обаче, в тържествената част на съвещанието, депутатите ще чуят и обръщението към нацията на президента Илияна Йотова.
Управляващото болшинство ще е формирано от 131 народни представители от ПБ. Следващата група е тази на ГЕРБ-СДС с 39 народни представители. След като се разделиха Политическа партия и Демократична България ще имат две обособени групи, на групировката на Асен Василев – 16 депутата, а на Демократична България – 21. Движение за права и свободи – 21, а най-малката група ще бъде тази на " Възраждане " с 12 народни представители.
Първите – от „ Прогресивна България “, към този момент са в очакване на първия мандат за сформиране на държавно управление. Това ще се случи след наложителните по Конституция съвещания сред президента и парламентарните групи.
Освен организационната активност, депутатите би трябвало да изработят и своя устав, по който ще работи новият парламент.
Прочетете още
Днес, точно в 10 часа новите 240 депутати ще положат клетва. Те ще изберат и новия „ пръв измежду равни “ – ръководителя на Народното събрание.
Още преди този момент обаче, в тържествената част на съвещанието, депутатите ще чуят и обръщението към нацията на президента Илияна Йотова.
Управляващото болшинство ще е формирано от 131 народни представители от ПБ. Следващата група е тази на ГЕРБ-СДС с 39 народни представители. След като се разделиха Политическа партия и Демократична България ще имат две обособени групи, на групировката на Асен Василев – 16 депутата, а на Демократична България – 21. Движение за права и свободи – 21, а най-малката група ще бъде тази на " Възраждане " с 12 народни представители.
Първите – от „ Прогресивна България “, към този момент са в очакване на първия мандат за сформиране на държавно управление. Това ще се случи след наложителните по Конституция съвещания сред президента и парламентарните групи.
Освен организационната активност, депутатите би трябвало да изработят и своя устав, по който ще работи новият парламент.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




