България е доверен и надежден партньор, който може да допринесе

...
България е доверен и надежден партньор, който може да допринесе
Коментари Харесай

Зарица Динкова: България може да допринесе за укрепване на Шенгенското пространство

България е приближен и благонадежден сътрудник, който може да способства за подсилване на сигурността на Шенгенското пространство и Европа. Това съобщи министър Зарица Динкова по време на срещата си с Хюберт Гамбс - общоприет шеф на Генерална дирекция " Вътрешен пазар, индустрия, предприемачество и МСП " на Европейска комисия. Двустранната намира се организира след Неформалната среща на министрите на туризма на Европейски Съюз в Палма де Майорка, оповестиха от Министерството на туризма.

" Улесняването на визовия режим и приемането на България в Шенген ще донесат обилни стопански, обществени и културни изгоди и ще подтикват пътуванията и туристическия бранш. Разчитаме на вашата поддръжка, за пълноправното ни участие в Шенгенското пространство. ", съобщи министър Зарица Динкова.

" Европейското семейство има потребност от мощно държавно управление в България. Уверени сме, че ротационното държавно управление ще донесе нужната непоклатимост, тъй като страната ви е основна за сигурността на границите на съюза и то във време на военни спорове в Украйна и Израел ", акцентира от своя страна Хюберт Гамбс.

По време на диалога бяха разисквани и главните провокации, пред които е изправен туристическият бранш в България. Сред водещите беше посочено приключването на висококвалифицирани фрагменти отвън страната, най-вече поради по-високото възнаграждение.

По данни на Министерството на образованието едвам 20% от приключилите в областта на туризма работят в бранша, означи министър Динкова. " Аз и екипът ми поставяме съществени старания да променим тази наклонност, с цел да можем да спрем загубата на запас от подготвени хора. ", добави тя. За да се случи това, са нужни редица ограничения, в това число и адаптиране на образователните стратегии, работната среда и условия, за които страната ни разчита на експертна помощ и от европейските ни сътрудници.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР