България 0 : 1 Литва 45′ ГОЛ ЗА ЛИТВА! Кошмарът

...

България - Литва 0:1, червен картон за Андриан Краев и гол за гостите в края на първата част

България

0: 1

Литва
 45′
ГОЛ ЗА ЛИТВА! Кошмарът за българските националите стана цялостен в последната минута на първото полувреме. Литовците извършиха корнер, получи се карамбол в нашето поле, а топката доближи до Ширвис, който от границата на дребното наказателно поле простреля Дюлгеров за 0:1!
42′
Втори жълт картон за Андриан Краев, който влезе рисково в краката на футболист на гостите и реферът справедливо го прати прибързано под душовете.
30′
ДЕЛЕВ! България доближи до най-хубавото си състояние в 30-ата минута на мача. Спас Делев получи акуратен пас и излезе очи в очи с вратаря на гостите, който обаче съкрати ъгъла на нападателя и с крайник съумя да парира шута му.
 Снимка 637803
Източник:
29′
Гинейтис! Точно след половин час игра Литва пропусна нова добра опция. Гинейтис получи от топката от тъч, вклини се сред двамата ни защитници и нанесе мощен удар с левия крайник, само че около вратата.
21′
Дежурен жълт картон за Андриан Краев.
20′
Жълт картон за Гвидас Гинейтис.
 Снимка 637798
Източник:
17′
В 17-ата минута Фьодор Черних прати топката в нашата врата, само че насладата му беше за малко, защото беше ясно, че се намира в състояние на засада.
10′
България отговори с рискова офанзива по левия фланг, която приключи с центриране към Десподов в наказателното поле, само че изстрелът с глава на футболиста на ПАОК мина над гредата.
 Снимка 637797
Източник:

9′
Валентин Антов получи първия жълт картон в мача.
8′
СЛИВКА! Гостите пропуснаха златна опция да открият резултата в 8-ата минута на дуела. Един от най-опитните играчи на Литва - Вукинтас Сливка, получи пас зад тила на нашата защита, спря топката на гърди и стреля с левия крайник, само че Дюлгеров внимаваше и избави.
5′
България разумно стартира мача по-активно и в първите минути нашите момчета откриха надзор върху топката. Това обаче докара единствено до 2-3 центрирания в полето на гостите, с които литовците се оправиха без проблем.
 Снимка 637796
Източник:
1′

1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 23. Иван Дюлгеров 1. Емилиюс Зубас 5. Кристиан Димитров 17. Пиюс Ширвис 6. Валентин Антов 20. Рокас Лекятас 4. Илия Груев 2. Линас Климавичюс 20. Виктор Попов 13. Юстас Ласикас 18. Ивайло Чочев 6. Модестас Воробьотас 8. Андриан Краев 19. Едгарас Уткус 16. Лукас Петков 10. Фьодор Чернич 11. Кирил Десподов 15. Гвидас Гинейтис 17. Преслав Боруков 14. Вукинтас Сливка 9. Спас Делев 9. Гитис Паулаускас Треньор Младен Кръстаич Едгарас Янкаускас Резерви 1. Даниел Наумов 12. Едвинас Гертмонас 12. Димитър Митов 16. Витаутас Черниаускас 2. Патрик-Габриел Галчев 3. Маркас Бенета 3. Симеон Петров 4. Едвинас Гирдвайнис 7. Христо Иванов 5. Кипрас Кажуколовас 10. Георги Русев 7. Клаудиюс Упстас 13. Йоан Стоянов 8. Матиюс Ремейкис 14. Алекс Петков 11. Арвидас Новиковас 15. Лукас Петков 18. Овидиюс Вербикас 19. Иван Турицов 21. Даниел Романовский 21. Мартин Минчев 22. Фаустас Степонавичюс 22. Илиан Илиев 23. Елигиюс Янкаускас
Националният тим на България приема Литва за своя шести мач от група G на европейските квалификации. Двубоят започва в 19:00 часа на Националния стадион " Васил Левски " в София и ще бъде управителен от грузинеца Гиорги Круашвили.

" Лъвовете " още веднъж ще играят в столицата, тъй като от началото на квалификациите се изправиха срещу Черна гора и Сърбия в Разград, а през предишния месец родните национали загубиха надзорен мач от Иран в Пловдив на стадиона на Ботев (Пловдив).

Съставът на Младен Кръстаич няма късмет за класиране на Евро 2024, само че е длъжен да избегне неприличен връх от 1960 година, когато сме завършвали квалификационна конкуренция за европейски финали без триумф единствено един път.

Литовците от своя страна демонстрираха съществени упоритости да се опълчват на България. Миналата среща сред двата тима приключи 1:1.
 Младен Кръстаич: Победа - това е моят ултиматум към играчите