Българите Симон Антони Иванов и Пьотр Нестеров се класираха за

...

Симон Антони Иванов и Пьотр Нестеров стартираха с победи на турнир по тенис в Румъния

Българите Симон Антони Иванов и Пьотр Нестеров се класираха за втория кръг на сингъл на шампионат по тенис на клей в румънския град Търгу Жиу с награден фонд 15 хиляди $.

Поставеният под номер 7 Иванов победи без проблеми Марк Майданджич с (Германия) 6:1, 6:2 за 70 минути, а за място на четвъртфиналите той ще се изправи против представителя на домакините Кълин Манда.

Осмият в схемата Нестеров надви над участващия с " уайлд кард " румънец Михай Разван Маринеску с 6:4, 7:5. Националът на България за Купа " Дейвис " взе първия сет в клюбов пробив в десетия гейм, а във втората част осъществя поврат със серия от четири следващи гейма след закъснение от 3:5.

В конкуренцията на двойки Иванов и Габриел Донев започват по-късно през днешния ден против представителите на домакините Влад Кристиан Брязу и Георге Клаудиу Скинтейе, а Нестеров и Михай Александру Коман (Румъния), сложени под номер 4, през вчерашния ден доближиха до четвъртфиналигте след триумф над словаците Радован Михалик и Петер Над с 3:6, 6:4, 10-8.