Българите са по-скептични за бъдещето в сравнение с останалия свят,

...
Българите са по-скептични за бъдещето в сравнение с останалия свят,
Коментари Харесай

Българите са скептични за бъдещето

Българите са по-скептични за бъдещето спрямо останалия свят, демонстрира интернационално изследване на " Галъп интернешънъл ", което обгръща население от 90 на 100 от страните в света. Глобалното проучване на публичното мнение за визиите на хората за развиване през идващите 25 години е направено във връзка 75-годишнината на асоциацията в края на предходната година. 
" На фона на света българите наподобяват малко по-скептични, а може би и в традициите и полезностите на нашето общество - по-здраво стъпили на земята, във връзка с упованията си за бъдещето ", считат специалистите от асоциацията. Те означават, че постоянно съмнението или несигурността за бъдещето у нас заема съществени стойности. 
Българите считат, че в близко бъдеще ще бъдат по-малко здрави. На това мнение са две трети от запитаните. Въпреки това увереността, че в идващия четвърт век ще бъдат открити ваксини и медикаменти, които да заличат дефинитивно съществени заболявания, е постоянна при 64% от хората. 
Българите са скептични, че у нас скоро ще има 4-дневна работна седмица, до момента в който европейците са по-големи оптимисти.
Бракът сред хората от един и същи пол по-скоро не е измежду правата, които сънародниците ни си показват за норма през идващите няколко десетилетия. 36% считат, че еднополовите бракове ще бъдат приети за право, само че близо една втора (48%) са скептични към тази догадка. Близки до нашите настройките са обществата в Полша, Румъния и Сърбия. У нас обаче хората са оптимисти, че  идентичното възнаграждение сред мъжете и дамите ще бъде реализирано.
Убедеността в обществото ни, че ще ставаме все по-зависими от интернет, е мощна - 86%. Този въпрос буди единогласие съвсем на всички места по света.
Нагласите във връзка с хипотезите за скорошно основаване на човек по неестествен път и разкриване на живот на друга планета будят и у нас, както и в множеството страни към нас, по-скоро съмнение и нерешителност в отговорите.
Източник: duma.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР