Българите са натрупали над 150 млрд. лева за пенсии. Това

...
Българите са натрупали над 150 млрд. лева за пенсии. Това
Коментари Харесай

Трупаме много по-бързо пари за втора и трета пенсия спрямо за държавната

Българите са натрупали над 150 милиарда лв. за пенсии. Това демонстрират данните на Националния статистически институт, като сумата е годна към началото на 2015 година Което значи, че към днешна дата са много повече. Освен това става въпрос както за вноските в Национален осигурителен институт, от които получаваме държавна пенсия, по този начин и за наложителните и доброволните спомагателни частни пенсионни фондове, в които внасят пари родените след 31 декември 1959 година Сумата се отнася както за към този момент пенсионираните и получаващи пенсия, по този начин и за работещите, за които това следва.

Според националната статистика насъбраните пенсионни права в България към началото на 2015 година са 144.145 милиарда лева От тях 135.985 милиарда лева са към Държавното публично обезпечаване (I дирек - НОИ), a 8.16 милиарда лева - към Допълнителното наложително пенсионно обезпечаване и Допълнителното непринудено пенсионно обезпечаване (т.нар. II и III стълб). Към края на 2015 година същите тези насъбрани пенсионни права към този момент са 149.879 милиарда лева (169% от БВП). От тях 140.546 милиарда лева са към I дирек, а останалите 9.333 милиарда - към II и III дирек.

Общото нарастване на пенсионните права през 2015 година е в размер на 4% (5.734 милиарда лева.) по отношение на началото на интервала. Увеличение от 3% (4.561 милиарда лева.) има в пенсионните права на обезпечените в Държавното публично обезпечаване, до момента в който при тези в Допълнителното наложително пенсионно и Допълнителното непринудено пенсионно обезпечаване нарастват с 14% (1.173 милиарда лева.).

Прехвърлянето на пенсионни права по избор на обезпечените лица от един частен фонд в различен за цялата 2015 година възлизат на 42 млн. лв..

 
Източник: novinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР