Българите предприемат все по-често пътувания зад граница, ако съдим по

...
Българите предприемат все по-често пътувания зад граница, ако съдим по
Коментари Харесай

Половин млн. българи са пътували в чужбина през март

Българите подхващат все по-често пътувания зад граница, в случай че съдим по данните на Националния статистически институт, който регистрира 3,5% растеж в на пътешествието за месец март 2019 по отношение на същия месец предходната година, сочат данни от Националния статистически институт, представени от " Блумбърг ".

``
реклама

Общо 478,3 хиляди българи са напуснали страната за отмора, работа или други задължения за въпросния интервал. Месецът бе формиран от 5 цялостни уикенда, в това число и националния празник за Освобождението.

С най-сериозен интерес се употребява Германия. Към страната са се насочили с 10,2% повече хора. След нея се подреждат Гърция (8,9%) и Турция (7,1%). Тенденцията се обръща в други обичайно мощни пазари, като някогашните руски републики (спад с 12,7%), Полша (спад с 5%) и Република Северна Македония (спад с 2,3%).

Класацията на най-посещаваните страни от българи се оглавява от прилежащите Турция (129 хил.), Гърция (72,1 хил.), Сърбия (43,2 хил.) и Румъния (35,7 хил.)

Ако данните за български туристи ви се костват забавни, то обърнете внимание и на гостите в нашата страна. През март от чужбина у нас са пристигнали 555,6 хиляди души, което е растеж с цели 6% спрямо предходната година.

Най-голям е бил напорът от жители на Обединеното кралство (51,2%). А от страните отвън Европейския съюз сърбите демонстрират най-завишен интерес (18,1%).

Най-много пък са посетителите от Турция (93,6 хил.), още веднъж следвани от Румъния (83,3 хил.) и Гърция (77,7 хил.).

Норвегия е страната, която най-рядко е попадала в проектите ни за март 2019 година Едва 253 наши съграждани са пътували до скандинавската страна. А минимум посетители са ни пристигнали от Малта - 324.

ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗГОТВЕНИЯ ОТ ГЕРБ ЗАКОН ЗА ЦЕНЗУРА НА МЕДИИТЕ В ИНТЕРНЕТСПИРАМЕ ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПИСАНЕ НА КОМЕНТАРИ БЕЗ АВТОР В САЙТА!

ЗА ДА КОМЕНТИРАТЕ СТАТИЯТА, МОЛЯ, РЕГИСТРИРАЙТЕ съдебна експертиза ЗА СЕКУНДИ ТУК - https://petel.bg/registration.html
--> --> --> --> ``
рекламаКоментариКоментирай посредством FacebookЗа да пишете мнения, апелирам регистрирайте се за секунди ТУКНапиши коментарИме:Коментар:
``
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР