Българинът среща съперник от топ 50 на старта Григор Димитров

...
Българинът среща съперник от топ 50 на старта Григор Димитров
Коментари Харесай

Ще успее ли Гришо да запише победа в Далас

Българинът среща противник от топ 50 на старта
Григор Димитров довечера слага началото на присъединяване си на сингъл на АТР 500 шампионата в Далас. Най-добрият български тенисист ще срещне в първи кръг домакинския представител и международен номер 41 Алекс Микелсен, с който досега няма изиграни дуели в кариерата си.

Американецът надалеч не е от най-блестящите състезатели на корта и играта му главно се гради върху мощта на първия му сервис, както и в разиграванията от главната линия, където Микелсен привидно се усеща в свои води да търси нанасянето на уинър, само че постоянно е спохождан и от грешки. Същевременно Гришо, изключително в зала, против сходен противник първоначално ще се нуждае от чудесно действие на началния си удар, който да му разреша елементарно печелене на геймовете, с цел да може да се концентрира върху представянето си на ретур.

Основната задача пред българина ще бъде да всмуква мощта в ударите на съперника, както и да употребява решително своя необикновен сечен бекхенд, с което ще кара високия американец да прикляка в допълнение за всяка топка, нарушавайки изцяло ритъма му в размените от главната линия.

Според букмейкъра силите в този дуел са съвсем изравнени. Вероятността за победа на Григор Димитров е 51,3 %. Шансовете за триумф на неговия противник Микелсен са 53,5%. 

 
Източник: novsport.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР