Българинът постигна 216 см от първи опит, но това бе

...
Българинът постигна 216 см от първи опит, но това бе
Коментари Харесай

Провал за Тихомир Иванов в Токио

Българинът реализира 216 см от първи опит, само че това бе единснтвединственият му сполучлив скок
Най-добрият български играч в дисциплината Тихомир Иванов не съумя да се класира за финала на скока на височина на Световното състезание по лека атлетика в Токио. Българинът реализира 216 см от първи опит, само че това бе единснтвединственият му сполучлив скок, като по-късно бутна летвата на 221 см.

Така Иванов остана надалеч от първите 13 състезатели - последният, от които - Ромен Бекфорд от Ямайка, скочи 225 см. Този норматив покриха и останалите финалисти, измежду които личат имената на Олех Дорошчук от Украйна, японците Риоичи Акамацу и Юто Секо, Санхиеок Ву от Република Корея и Ян Щефела от Чехия.

Голяма изненада е и отпадането на олимпийския първенец от Токио Джанмарко Тамбери от Италия, който също остана с 216 см.

Финалът на надпреварата ще бъде във вторник от 14:30 часа българско време.

Утре Божидар Саръбоюков ще стартира към обяд българско време присъединяване си в квалификацииите в скока на дължина при мъжете, а във вторник по същото време Габриела Петрова ще опита да се класира за край в тройния скок при дамите.
Източник: novsport.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР