Българинът победи номер 79 в света Александър Вукич и се

...
Българинът победи номер 79 в света Александър Вукич и се
Коментари Харесай

Кузманов с престижна победа в Хамбург

Българинът победи номер 79 в света Александър Вукич и се класира за финалния кръг на квалификациите
Българският тенисист Димитър  Кузманов записа една от най-престижните победи в кариерата си в първия кръг на квалификациите на шампионата в Хамбург от сериите АТП 500.

31-годишният пловдивчанин, който е номер 269 в света, надигра с 6:4, 6:2 поставения под номер 1 в квалификационната скица и номер 79 в света Александър Вукич от Австралия за единствено 94 минути.

Кузманов бе по-добрият състезател на корта през целия мач, осъществя четири пробива и се класира за втория и заключителен кръг на квалификациите.

Българинът завоюва първия сет след пробив в седмия гейм, който бе и единственият в първата част на мача.

Втората стартира с нов пробив за българина, само че незабавно по-късно Вукич изравни, възползвайки се от това, че за пръв път в срещата доближи до брейкбол. Това обача като че ли стимулира още повече Кузманов, който завоюва идващите четири гейма, поведе с 5:1 и направи последните два гейма от мача чиста условност.

За място в главната на скица на шампионата, който има награден фонд от 2,1 милиона евро, Кузманов ще играе с спечелилия от двойката сред германеца Мика Петкович, номер 1097 в света, и хърватина Борна Гойо, номер 252 в света.

За успеха си Кузманов ще вземе 13 точки за международната класация и 8630 евро.
Източник: novsport.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР