Българинът Никола Илиев бе големият герой за Примаверата на Интер

...

Никола Илиев донесе титлата за Интер

Българинът Никола Илиев бе огромният воин за Примаверата на Интер до 19 години. Именно той означи победния гол за " нерадзурите " на финала против Рома и по този начин донесе триумфа на своя отбор с 2:1 след продължения.

Родният гений се разписа в 97-ата минута и по този метод обезпечи Скудетото за Интер.

Илиев не стартира мача измежду титулярите, а се появи на терена като промяна в 79-ата минута на мястото на Сангали. Това обаче се оказа ослепително решение от страна на треньора Кристиан Киву.

Рома откри резултата в мача посредством Викар в 70-ата минута, само че Интер възвърне равенството с попадение на Касадей в 81-ата минута.

Така мачът отиде в продължения, а там Илиев се развихри. Първо в 96-ата минута негов удар се отби от гредата, а минута по-късно българинът комбинира по лявото крило със Зуберек, преодоля бранител и стреля във вратата за крайното 2:1.

Това е десета купа във витрината на Примаверата на Интер. За тима на Рома, който бе водач след края на постоянния сезон, останаха сребърните медали.
Източник: lupa.bg