Българинът Кристиян Стоянов се класира на 42-о място в преследването

...

Кристиян Стоянов остана на 42-о място в преследването на 12.5 км на СП по биатлон

Българинът Кристиян Стоянов се класира на 42-о място в преследването на 12.5 километра на Световно състезание по биатлон за младежи до 21 години в Осръблие (Словакия). 20-годишният Стоянов финишира за 37:10.9 минути, откакто направи три общо пропуща при четирите си стрелби (0+1+2+0)

Шампион стана Вебьорн Сьорум от Норвегия с време 32:47.2 минути (1+0+1+0), като това беше втора купа за него от шампионата след триумфа в спринта. Втори приключи спечелилият в самостоятелната конкуренция Мартен Буржоа Републик (Франция), който изостана на 6.2 секунди зад Сьорем, макар че стреля съвършено.

Трети на 12.6 секунди приключи различен норвежец Силверт Гуторм Бакен с три неточности (1+0+1+1), като това също беше второ отличие за него в Осръблие след бронза в спринта.