Българинът бе близо до седмата си ITF титла в карето

...
Българинът бе близо до седмата си ITF титла в карето
Коментари Харесай

Янаки Милев със загуба във финал на двойки в Италия

Българинът бе покрай седмата си ITF купа в карето
Националът на България за Купа „ Дейвис " Янаки Милев стана вицешампион на двойки на шампионата по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 30 хиляди $.

Българинът и Филип Хенинг (Република Южна Африка), сложени под номер 4 в схемата, претърпяха проваляне на финала от Нилс Макдоналд (Германия) и Ерги Къркън (Турция) с 1:6, 3:6. Срещата продължи 63 минути.

Двамата изгубиха първите пет гейма в мача, след което и първия сет. Втората част вървеше равностойно до 3:3, само че по-късно противниците им взеха три следващи гейма и затвориха мача.

Янаки Милев има шест извоювани трофеи на двойки в кариерата си от шампионати на ITF при мъжете.
Източник: novsport.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР