Българинът Александър Везенков и неговият Олимпиакос постигнаха 20-та поредна победа

...

Победа номер 20 за Олимпиакос в Гърция, Везенков най-резултатен отново

Българинът Александър Везенков и неговият Олимпиакос реализираха 20-та поредна победа в гръцкото баскетболно състезание. Тимът от Пирея надигра като хазаин ПАОК със 100:70 (30:22, 19:8, 17:22, 34:18) в дуел от 20-ия кръг.

Олимпиакос остава водач във краткотрайното класиране, а съставът от Солун позволи девето проваляне от 20 изиграни мача.

Везенков изигра мощен мач за Олимпиакос, завършвайки като най-резултатен за триумфа с 26 точки, 5 битки, 4 асистенции и 2 откраднати топки за 21 минути на терена. От съотборниците му Янулис Ларендзакис добави 16 точки.

Още до почивката преднината на домакините приближи 20 точки, като след 20 минути игра Олимпиакос водеше с 49:30. Най-голямата разлика в срещата доближи 30 точки.

За ПАОК Тайлър Поли се регистрира с 23 точки и 5 битки.

Александър Везенков и съотборниците му ще бъдат домакини на Кардица в идващия кръг от шампионата на Гърция на 2 април, само че преди този момент на 29 март посрещат френския АСВЕЛ Вильорбан в Евролигата.

Автор: Кремена Младенова/БТА