Българинът Адриан Андреев се класира за финала на двойки при

...

Адриан Андреев се класира за финала на юношеския US Open

Българинът Адриан Андреев се класира за финала на двойки при юношите на Откритото състезание на Съединени американски щати по тенис. Андреев и Антон Матушевич от Англия победиха италианците Лоренцо Музети и Джулио Цепиери с 4:6, 7:5, 10-6 за 71 минути.

Българинът и британецът направиха пробив за 4:3 в първия сет, след което изгубиха три следващи гейма. Във втората част те имаха задатък от 3:1, само че италианците стигнаха до поврат - 4:3. Андреев и Матушевич взеха подаването на противниците си за 6:5 и при техен сервис изравниха резултата. В шампионския тайбрек българинът и британецът поведоха с 6:1 и 9:5, след което без проблеми затвориха мача.

В спор за купата на следващия ден Адриан Андреев и Антон Матушевич излизат против американците Емилио Нава и Аксел Нефве. 17-годишният Андреев е вторият българин, който доближи до край при юношите на Откритото състезание на Съединени американски щати след Григор Димитров, който стана младежки първенец на сингъл през 2008 година.