Българинът Адриан Андреев победи поставения под номер 2 в основната

...
Българинът Адриан Андреев победи поставения под номер 2 в основната
Коментари Харесай

Адриан Андреев отстрани втория поставен в турнира от сериите Чалънджър в Отини-Лувен ла Ньов

Българинът Адриан Андреев победи поставения под номер 2 в главната скица Бенжамен Бонзи от Франция в първия кръг на шампионата от сериите " Чалънджър " в белгийския град Отини-Лувен ла Ньов.

Андреев, който доближи до главната скица през квалификации, надигра 106-ия в света Бонзи с 6:4, 4:6, 6:3 за 2 часа и 12 минути игра.

Андреев и Бонзи си размениха първите два сета, като във всеки от тях спечелилият ги правеше по два пробива и допускаше по един.

Разликата сред двамата обаче пристигна при започване на третия сет, в който Андреев, който сега е 263-ти в света, поведе с 3:0 гейма и не разреши на Бонзи да бъде даже покрай равнене на резултата. Французинът даже избави два мачбола на собствен сервис в осмия гейм на третия сет, само че в идващия Андреев затвори срещата.

Във втория кръг българинът ще има за противник 162-рия в света Ян Чоински от Англия. До момента двамата не са играли един против различен.

За класирането си за втория кръг в Отини-Лувен ла Ньов Андреев ще вземе осем точки за международната класация и 2 217 евро от общия награден фонд от 148 625 евро.





Намерете Българска национална телевизия в обществените мрежи:,,,
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР