Българинът Адриан Андреев отпадна в първия кръг на турнира по

...

Андреев отпадна в първия кръг на Чалънджър във Франция след здрава битка срещу бивш №60 в света

Българинът Адриан Андреев отпадна в първия кръг на шампионата по тенис от сериите " Чалънджър " в Сен Тропе (Франция) с награден фонд 90 280 евро. 21-годишният софиянец, който влезе в главната скица като " благополучен губещ " от квалификациите, загуби от някогашния номер 60 в международната класация Стефано Травалия (Италия) с 4:6, 7:6(6), 4:6 по-късно повече от два часа и половина игра.

30-годишният италианец поведе с 4:2, а в седмия гейм се измъкна от 0:40 при личен сервис, след което задържа задатъка си.

Във втората част Андреев още веднъж позволи закъснение от 2:4, само че съумя да изравни и стигна до тайбрек. В него той избави два мачбола и от 4:6 точки измъкна сета със четири следващи разигравания.

В третата част българинът на два пъти взе пробив задатък, само че три поредни гейма Травалия стигна до крайната победа.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис дуели от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.