БЪФАЛО, Ню Йорк (AP) — Уко-Пека Лууконен спря 33 изстрела

...

Луконен спря 33 изстрела, Грийнуей вкара два пъти в мача на Бъфало Сейбърс със 7-0 на Лос Анджелис Кингс

БЪФАЛО, Ню Йорк (AP) — Уко-Пека Лууконен спря 33 изстрела за четвъртия си шутаут в кариерата, а Джордан Грийнуей вкара два пъти и добави асистенция, с цел да изведе Бъфало Сейбърс до победа със 7-0 над Лос Анджелис Кингс във вторник вечерта.

Размус Далин, Джей Джей Петерка и Алекс Туч имаха гол и асистенция всеки, с цел да оказват помощ на Сейбърс да съумеят домашен пропуск от три мача, в който те комбинираха, с цел да отбележат три пъти. Кайл Окпосо и Зак Бенсън също вкараха в едно излизане, постепенно започващите Сейбърс прекатурнаха сюжета, като вкараха началния гол за първи път от осем мача и задържаха преднина след 20 минути за първи път от 11.

Седемте гола бяха най-вече от Бъфало след успеха с 9-3 над Торонто на 21 декември.

Най-доброто прекъсване на Luukkonen пристигна по време на късмет за мощна игра на Kings след 4 минути до края на втория интервал, когато той се хвърли отляво, с цел да спре еднократния удар на Adrian Kempe от десния кръг.