БЪФАЛО, Ню Йорк (AP) — Антъни Столарц спря 45 удара

...

Столарц прави 45 спасявания, за да помогне на Пантерите да победят Сейбърс с 4-0 за 10-та поредна победа на пътя

БЪФАЛО, Ню Йорк (AP) — Антъни Столарц спря 45 удара за седмия си шут в кариерата и Флорида Пантерс стана 11-ият тим от НХЛ, завоюва 10 поредни мача на посетители, побеждавайки Бъфало Сейбърс с 4-0 в четвъртък вечерта.

Картър Верхей откри резултата в средата на първия интервал и добави празна врата. Антон Лундел вкара, като отклони точковия удар на Матю Ткачук при отсрочена дузпа при 2:44 минути до края на втория интервал. Ryan Lomberg последва гола на Verhaeghe с гол 11 секунди преди края.

Флорида разшири върха си за франчайз, печелейки на пътя с пробег, който е шестият най-дълъг измежду тимовете в НХЛ и два пъти по-малко от върха, държан от Детройт (2005-06) и Минесота (2014- 15).

Пантерите завоюваха в поредни нощи, след победа с 5-2 в Питсбърг и тяхната серия на пътя е втората най-дълга в лигата този сезон след 11-те мача на Лос Анджелис от 17 октомври до 7 декември.

Флорида усъвършенства върха си на пътя до 19-7-2 и не е губила надалеч от вкъщи, откакт...