Бъдете безопасни на пътя, не само на 29 юни! С

...
Бъдете безопасни на пътя, не само на 29 юни! С
Коментари Харесай

ЕЦТП отправи призив към участниците в движението по пътищата

Бъдете безвредни на пътя, освен на 29 юни! С решение на Министерския съвет от 2019 година насам 29 юни е разгласен за Ден на сигурността на придвижването по пътищата. Това пишат от Европейския център за транспортни политики. Те насочиха апел към всички участници в придвижването по пътищата.

„ На всички е ясно, че с интензивности и повдигане на звук в границите на 24 часа няма по какъв начин да се случи смяната, която желаеме, а точно по-малко жертви и ранени на пътя. Денят обаче е мотив да се замислим за ролята на всеки един от нас и за персоналната ни отговорност.

Защото виновни сме всички - и водачите, и пешеходците, и родителите, които възпитават привички и дават персонален образец, и ръководещите в институциите, които имат властта да взимат основни решения и да се разпореждат с обществени средства в полза на обществото. Не на последно място законодателите, които би трябвало в точния момент и съответно да създават правила, следвайки потребностите на действителния живот. Както и правосъдната власт, която е задължена да отсъжда по закон по този начин, че отговорните да носят следствията, а жертвите и техните близки да имат чувството за правдивост. А също и контролните органи, чиято задача е да наблюдават за спазването на законите.

29 юни е мотив да си напомним, че България е поела ангажимент да отговори на условията на Европа във връзка с Визия 0, като редуцира на половина до 2030 година броя на жертвите и тежко ранените на пътя - (https://www.strategy.bg/StrategicDocuments/View.aspx…). Но това ще е допустимо само, в случай че всички поставим старания.

Европейският център за транспортни политики приканва:

- Спазвайте разпоредбите, без значение дали сте лидер на пътно транспортно средство или пешеходец;

- Бъдете виновни в персоналния си пример;

- Не бъдете агресивни;

- Не забравяйте, че когато вършиме нарушаване, е допустимо от сходно нарушаване, само че осъществено от различен човек, да пострада някой, който обичате;

- Нека работим дружно - жителите, институциите, тези, които създават законите, тези, които ги ползват, с цел да реализираме повече ред и по-малко гибел по българските пътища. “
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР