Бъдещето на европейската индустрия се решава в София
Бъдещето на развиването на промишлеността в страните членки се взема решение в София. Днес сутринта в столицата стартира разискването на бъдещата политика на Евросъюза в тази област. Събитието се организира като част от календара на българското европредседателство.
Първият ден на форума е отдаден точно на промишлеността, съобщи Българска национална телевизия. Освен специфични посетители и представители на министерства от 28-те страни-членки на Европейски Съюз, тук са и представители на министерствата на стопанската система и на дребния бизнес на Швейцария и Норвегия. Председател на неофициалния съвет е българският министър на стопанската система Емил Караниколов, а специфичен посетител е еврокомисарят по вътрешен пазар, предприемачество, индустрия и дребни и междинни предприятия.
Първият ден на форума е отдаден точно на промишлеността, съобщи Българска национална телевизия. Освен специфични посетители и представители на министерства от 28-те страни-членки на Европейски Съюз, тук са и представители на министерствата на стопанската система и на дребния бизнес на Швейцария и Норвегия. Председател на неофициалния съвет е българският министър на стопанската система Емил Караниколов, а специфичен посетител е еврокомисарят по вътрешен пазар, предприемачество, индустрия и дребни и междинни предприятия.
Източник: inews.bg
КОМЕНТАРИ




