АЙОВА СИТИ, Айова (AP) — Кейтлин Кларк вкара 32 точки

...

Кларк вкарва 32, докато Айова оцелява до върха в Западна Вирджиния, 64-54

АЙОВА СИТИ, Айова (AP) — Кейтлин Кларк вкара 32 точки и поставената под номер 1 Айова оцеля при едно от най-лошите си офанзивни осъществявания на сезон, с цел да победи номер 8 в схемата Западна Вирджиния с 64-54 в понеделник вечер в мач от втория кръг на шампионата на NCAA за дами.

Hawkeyes (31-4) напреднаха, с цел да играят с номер 5 в схемата Колорадо в събота в Олбани 2 Регионален полуфинал.

Играта за три точки на Сидни Афолтър при 2:03 преди края, единственият гол от полето на Хокийс в четвъртата четвърт, даде преднина на Айова с 55-52. Кларк и Хана Стюлке затвориха мача с девет наказателни хвърляния, с цел да обезпечат успеха.

С приключването на времето в последния домашен мач в кариерата си, Кларк, която стана голмайстор за всички времена в Дивизия I на NCAA сезон, обиколи игрището, правейки знак във формата на сърце с ръцете си, до момента в който разпродаващата се аудитория аплодираше.

Айова влезе в мача като водач на нацията с резултат от 92,8 точки на мач, само че Hawkeyes бяха з...