АЙОВА СИТИ, Айова (AP) — Кейтлин Кларк има 38 точки,

...

Кейтлин Кларк има 38 точки, 10 борби при победата на №5 Айова с 92-73 над Небраска

АЙОВА СИТИ, Айова (AP) — Кейтлин Кларк има 38 точки, 10 битки и шест асистенции, с цел да поведе №5 Айова над Небраска 92-73 в събота.

Кларк, водещият голмайстор на нацията с 31,7 точки на мач, направи 53-ия дабъл-дабъл в кариерата си. Тя беше 12 от 22 от игра, в това число 8 от 15 за тройки.

Кейт Мартин имаше 16 точки, а Сидни Афолтър добави 12 точки за Айова (19-2, 8-1 Big Ten). Hawkeyes, чиято серия от 15 победи прекъсна предходната неделя в продълженията против Охайо Стейт, се отдръпнаха през второто полувреме, откакто не съумяха да създадат удари през първото полувреме.

Небраска (13-7, 5-4) насочи единствено един от първите си 11 удара, с цел да отвори мача, само че Хъскърс се възползваха от студената пукотевица на Хоуки, с цел да поведат с 31-27 в края на първото полувреме. Айова, която стартира мача с поредност от 9-0, остана пет минути без гол от игра през първата четвърт.

Но Hawkeyes водеха с 36-31 на полувремето след серия от 9-0 през последните 1:35 на полувремето, увенчана...