АЙОВА СИТИ, Айова — Кейтлин Кларк вкара 3 точки от

...

Кейтлин Кларк вкара победител в играта при сирена, за да завърши вечерта с 40 точки при вълнуваща победа в Айова

АЙОВА СИТИ, Айова — Кейтлин Кларк вкара 3 точки от логото на Hawkeyes при зумера, завършвайки с 40 точки и давайки Номер 4 Айова победа със 76-73 над Мичиган Стейт във вторник вечер.

Кларк, водещият голмайстор на нацията, беше 14 от 34 от полето и изкара повече от 14 минути без точка през втората и третата четвърт.

Ястребовите очи съумяха да й донесат топката в последните секунди — въпреки и много надалеч от коша — само че Кларк взе паса от Хана Стюлке и удари от 30 фута, когато прозвуча зумерът.

Hawkeyes (14-1, 3-0 Big Ten) удължиха победната си серия до 11 мача зад Кларк и Стюлке, които имаха 15 точки.

Мичиган Стейт (11-3, 1-2) изравни мача при 73 при пауза на DeeDee Hagemann 22 секунди преди края.

След таймаут, Hawkeyes понижиха часовника.

Стюелке опипва топката за миг, само че се съвзе, с цел да съобщи топката на Кларк за победния удар.

Кларк имаше 19 от първите 33 точки на Айова, само че стигна от шест минути на втората четвърт до 1:32 на трета...