Айнтрахт (Франкфурт) победи убедително с 3:0 последния в класирането Шалке

...

Айнтрахт победи убедително аутсайдера Шалке и се изкачи на втората позиция

Айнтрахт (Франкфурт) победи безапелационно с 3:0 последния в класирането Шалке 04 в мач от 16-ия кръг на възобновената към този момент Бундеслига.

Йеспер Линдстрьом откри резултата за “франките ” в 22-рата минута след превъзходен самостоятелен пробив отдясно.

Шалке пък пропусна добра опция при започване на втората част, когато Шойчиро Козуки стреля с глава, само че Кевин Трап се намеси добре.

В 84-тата минута резервата Рафаел Сантос Боре реши всичко в мача и направи 2:0, а голмайсторът Линдстрьом се регистрира и с асистенция за гола. Крайното 3:0 оформи друга запаса - Аурелио Бута, който вкара в последната минута на постоянното време.

По този метод Айнтрахт измести Фрайбург от втората позиция, като пък трети в класирането стана Унион (Берлин). И трите отбора са с 30 точки, на 5 от водача Байерн (Мюнхен). Шалке 04 продължава да е твърдо финален в класирането с едвам 9 пункта.

Бъди част от " Домът на почитателите ”, играй и печели със Sportal.bg.

Снимки: Imago