Айнтрахт (Франкфурт) победи Кьолн с 2:0 в среща от 21-ия

...

Айнтрахт се справи с Кьолн и продължава гонитбата за място в зона ШЛ

Айнтрахт (Франкфурт) победи Кьолн с 2:0 в среща от 21-ия кръг на Бундеслигата и по този метод се изкачи на третото място с 39 точки преди Волфсбург да изиграе своя мач по-късно през днешния ден. Головете паднаха през втората част с помощта на Андре Силва (57’) и Еван Н’Дика (79’).

Играчите на Ади Хютер съумяха да основат единствено едно по-сериозно състояние през първото полувреме, когато Дайчи Камада посрещна една избита топка на границата на наказателното поле, само че последвалият изстрел от негова страна бе избавен чудесно от Тимо Хорн.

През втората част домакните усилиха натиска и доближиха до попадение на Андре Силва в 54-ата минута, само че съдията го анулира, защото топката бе напуснала играта няколко секунди по-рано. Само три минути по-късно португалецът още веднъж се разписа след чудесно подаване в наказателното поле и елегентно преодоля Хорн. Н’Дика удвои резултата в 79-ата минута, когато надскочи всички в наказателното поле след идеално изпълнен корнер от Филип Костич и за повторно простреля Хорн.

След седмица Айнтрахт ще има сложната задача да посрещне първенеца Байерн (Мюнхен) в битката си за място в топ 4, до момента в който Кьолн ще продължи битката си за избавление с домакинство на Щутгарт.
Бундеслига 21 кръг, неделя 14 февруари  Айнтрахт (Франкфурт) 2:0краен резулат  Кьолн