Айнтрахт (Франкфурт) и Волфсбург завършиха 1:1 в мач от 12-тия

...
Айнтрахт (Франкфурт) и Волфсбург завършиха 1:1 в мач от 12-тия
Коментари Харесай

Късна дузпа спаси Айнтрахт срещу Волфсбург

Айнтрахт (Франкфурт) и Волфсбург приключиха 1:1 в мач от 12-тия кръг на Бундеслигата. До самия завършек на срещата гостите водеха в резултата, само че късна дузпа, отсъдена след интервенция на ВАР и осъществена от Миши Батшуай, избави точката за “орлите ”.

Така Айнтрахт няма загуба в последните пет мача и е на 7-о място с 21 точки. Волфсбург пък може да съжалява за пропуснатите три точки, само че най-малко спря серията си от три следващи провали, като “вълците ” се намират на 15-а позиция - директно над зоната на изпадащите.

Айнтрахт можеше да открие резултата в 12-ата минута, само че удар на Марио Гьотце мина на сантиметри от вратата на Камил Грабара. Дванадесет минути по-късно гостите дадоха отговор с рисков изстрел на Мохамед Амура, който обаче бе неакуратен. След относително постната първа част, през второто полувреме отново Волфсбург можеше да излезе напред в 59-ата минута, само че стражът на АйнтрахтМихаел Цетерер на два пъти трябваше да се намесва след удари на Кристиан Ериксен и Амура.

В последна сметка по-добрата игра на “вълците ” даде резултат в 67-ата минута. Тогава Саел Кумбеди се включи добре и центрира на крайници на Аарон Зехтнер, който с хубав удар от въздуха откри за Волфбург - 0:1. До края на срещата Айнтрахт опита напън, само че по този начин и не успяваше да основава чисти обстановки.

И когато изглеждаше, че гостите ще се поздравят с триумфа, в последните секунди на срещата резервата на Волфсбург Денис Вавро фаулира в наказателното си поле Артур Теате. Така след обзор с ВАР реферът Ханс Осмерс отсъди дузпа, която благодарение на горната греда бе превърната в гол от влезлия от пейката Миши Батшуай - 1:1. Така Айнтрахт съумя да избави точката в дуела.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР