Айнтрахт Франкфурт и Рейнджърс играят при 0:1 във финала на

...

НА ЖИВО: Айнтрахт - Рейнджърс 0:1, кошмарна грешка в защитата на орлите

Айнтрахт Франкфурт и Рейнджърс играят при 0:1 във финала на Лига Европа. Сблъсъкът се организира на "Рамон Санчес Писхуан ". В 56-ата минута Джо Арибо откри резултата.

Рейнджърс стартира по-ентусиазирано. Играта обаче бе прекратена още в шестата минута за няколко минути, откакто Лундстрам подвигна крайник, а по същото време Роде наведе главата си и получи доста неприятен удар в нея.

В 11-ата минута Камада проби и навлезе в наказателното поле, където мъчно се пребори с двама бранители и насочи слаб удар, който МакГрегър нямаше проблеми да избави. Девет минути по-късно МакГрегър направи ужасно избавяне. Кнауф проби отдясно, оправи се с двама бранители и стреля от десетина метра, само че стражът избави.

В 23-ата минута Райт откри Арибо пред наказателното поле. Нигериецът насочи мощен удар, който мина рисково около вратата. Малко по-късно бранител в синьо мазета топката с глава, само че кълбото се озова с Костич, който с удар от придвижвания я прати в мрежата, само че от външната страна. В 32-ата минута Костич се понесе по дясното крило, само че вместо да потърси подаване, опит удар, който не откри очертанията на вратата.

В 36-ата минута Трап трябваше да се намесва след удар с глава на Лундстрам след центриране от корнер. Стражът съумя да избие с една ръка над вратата.

Втората част стартира по-силно за немския отбор. В 47-ата минута Тута проби през центъра и насочи удар от към 35 метра, само че в навън. Минута по-късно пред Айнтрахт се откри новата опция за гол. Камада обработи топката и откри Линдстрьом пред наказателното поле. Халфът незабавно шутира, само че след рикошет топката мина около вратата.

В 53-ата минута Боре падна в наказателното поле след прикосновение с Голдсън, при което топката излезе в корнер. Ситуацията беше преразгледана от ВАР за възможна дузпа, само че такава не беше отсъдена. Малко по-късно Кент стреля около вратата от близка отдалеченост.

В 56-ата минута Рейнджърс поведе. Соу върна една изритана топка с глава в опит да откри Тута. Бразилецът се спъна самичък, което разреши на Арибо да се озове самичък против вратаря и нигериецът не сбърка за 0:1.

Само две минути по-късно "орлите " имаха основателни искания за дузпа. Линдстрьом получи в наказателното поле и насочи удар, при който топката срещна ръката на Баси и излезе в корнер. Изненадващо обстановката даже не беше прегледана от ВАР, а ъгловият удар секунди по-късно изпълнен.

Айнтрахт - Рейнджърс 0:1

0:1 Джо Арибо (56)

АЙНТРАХТ ФРАНКФУРТ: 1. Кевин Трап, 2. Евън Ндика, 8. Джибрил Соу, 10. Филип Костич, 15. Дайчи Камада, 17. Себастиан Роде, 18. Алмами Туре, 19. Рафаел Сантос Боре, 29. Йеспер Линдстрьом, 35. Тута, 36. Ансгар Кнауф

Старши треньор: Оливер Глазнер

РЕЙНДЖЪРС: 1. Алан МакГрегър, 2. Джеймс Тавърниър, 6. Конър Голдсън, 3. Калвин Баси, 31. Борна Баришич, 4. Джон Лундстрам, 8. Райън Джак, 14. Райън Кент, 23, Скот Райт, 18. Глен Камара, 17. Джо Арибо

Старши треньор: Джовани ван Бронкхорст

Главен арбитър: Славко Винчич, Словения

Стадион: „ Рамон Санчес Писхуан “, Севиля, Испания