Айлендърс се насочват към най-дългата си почивка от второто полувреме

...

Островитяните губят в дузпи от Кракен, тъй като картината от плейофите става малко по-мрачна

Айлендърс се насочват към най-дългата си отмора от второто полувреме с доста неща за корекция.

Блясъкът от идването на Патрик Рой не е липсващ напълно след единствено осем мача, само че стана явно, че проблемите на островитяните са задоволително огромни, тъй че нов глас самичък по себе си не може да ги поправи мигновено.

След загуба с 2-1 при дузпи от Сиатъл във вторник при победния мач на Томас Татар, втората поредна загуба на островитяните на домашния лед, те се насочват към Stadium Series, като вероятността им за плейофи се нуждае от подтик.

Техният недостиг по отношение на Флайърс за третото място в Метрополитън е седем точки, а дефицитът им в конкуренцията за уайлд кард е три, в очакване на мача на Детройт в Едмънтън късно във вторник.

Тези маржове евентуално ще набъбнат през идващите четири дни, като островитяните отсъстват до неделния мач навън против рейнджърс на MetLife Stadium, до момента в който останалата част от лигата продължава да играе.