Аякс спечели голямото дерби на Нидерландия с 1:0. Двата отбора

...

Силно начало бе достатъчно на Аякс за успех в дербито с Фейенорд

Аякс завоюва огромното дерби на Нидерландия с 1:0. Двата тима премериха сили в 17-ия кръг на Ередивизие и възпитаниците на Петер Бош излязоха огромните спечелили.

Домакините имаха първата опция да открият резултата. В 17-ата минута Николас Талиафико се извиси над всички и стреля с глава, само че малко над напречната греда.

Все отново натискът на Аякс даде резултата в 23-ата минута и домакините излязоха напред. Райън Гравенберх се измъкна от отбраната на ротердамци и нахлу в наказателното поле, след което насочи компактен изстрел в средата на вратата, преодолявайки Ник Марсман.

В добавеното време на първата част гостите имаха отлична опция да възстановят равенството, само че Йенс Торнстра стреля около десния непряк дирек от добра позиция.

В 62-ата минута Фейенорд означи попадение, само че то бе анулирано поради засада. Малко по-късно Стивън Бергюс стреля от въздуха от границата на наказателното поле, само че топката мина около десния непряк дирек.

Фейенорд бе тимът, който владееше самодейността през втората част, само че в добавеното време на дуела нови пропуски направиха Лийрой Фер и Луис Фернандо Синистера. Първият принуди Андре Онана да се намесва решаващо, а вторият разтресе напречната греда.

С постигнатия триумф Аякс се изкачи на върха в Ередивизие с актив от 41 точки, до момента в който Фейенорд е четвърти с шест по-малко.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `