Аякс победи с 1:0 като гост АЗ Алкмаар в дербито

...

Аякс и Фейенорд продължават за Купата на Нидерландия

Аякс победи с 1:0 като посетител АЗ Алкмаар в дербито от осминафиналите за Купата на Нидерландия. Закария Лабяд донесе успеха на гранда от Амстердам в 34-та минута. Домакините пропуснаха своите положения, само че ще се опитат да вземат реванш в края на януари, когато още веднъж посрещат Аякс, само че този път в среща от Ередивизи.

Фейенорд се изтеза с Хераклес, само че се наложи с 3:2. Делано Бургзорг даде преднина на гостите в 33-ата минута, само че малко преди почивката Луис Синистера изравни. Бриан Линсен (53') вкара втори гол за Фейенорд, а Лутсхарел Геертрюда направи резултата 3:1. Адриан Сьоке в добавеното време върна едно попадение за Хераклес.

Хееренвеен също откри място на осминафиналите. Отборът на Станислав Шопов, който не беше в групата за мача, завоюва с 2:1 гостуването си на Емен. Победното попадение вкара Джоуи Веерман от дузпа в 90-ата минута.