Аякс и Ювентус завършиха наравно 1:1 в първия мач между

...

Кристиано Роналдо се завърна с гол за "Ювентус", но "Аякс" не се даде

" Аякс " и " Ювентус " приключиха наедно 1:1 в първия мач сред двата отбора от четвъртфиналите на Шампионската лига.

В Амстердам резултатът бе открит в края на първата част от завърналия се след травма Кристиано Роналдо, само че италианският отличник не удържа дълго задатъка си и " Аякс " стигна до изравнителен гол при започване на второто полувреме, като създател на попадението стана Давид Нерес.

Холандският гранд може да съжалява за изпуснатата победа, защото имаше самодейността в дълги интервали от срещата.
Снимка: Getty Images
В последна сметка обаче " Ювентус " си потегли от Амстердам с скъп гол на непознат терен преди реванша след седмица, а Кристиано Роналдо за следващ път сподели за какво е именуван Мистър Шампионска лига.

Португалецът вкара своя гол №125 в шампионата, тъкмо 12 години след дебютния. На 10 април 2007 година Роналдо се разписа за " Манчестър Юнайтед " при разгрома със 7:1 против " Рома " още веднъж в осминафиналите.

Освен това Кристиано към този момент има 7 гола в последните си 4 дуела с " Аякс " в Шампионската лига, измежду които и хеттрик за " Реал " Мадрид при предходната аудиенция на " Йохан Кройф Арена " през октомври 2012 година Играчът на " Ювентус " към този момент е с най-вече голове в Шампионската лига на този стадион - 6. Толкова има на сметката си и някогашната звезда на амстердамци Златан Ибрахимович.
Източник: btvnovinite.bg