Аякс е готов да отпрати иск на стойност от 12

...

Аякс съди УЕФА за отпадането си от Шампионска лига

Аякс е подготвен да отпрати иск на стойност от 12 милиона евро към УЕФА поради италианския рефер Джанлука Роки. Арбитърът изгони двама футболисти на нидерландците в една офанзива в срещата против Челси от груповата фаза на Шампионска лига. Припомняме, че мачът приключи при 4:4, а Аякс игра с двама по-малко над 15 минути, в които позволи две попадения.

Роки изгони Дейли Блинд и Жоел Велтман през втората част, а съгласно „ De Telegraaf”, УЕФА може да признае съдията за отговорен за грешката, която съгласно медиите в „ Ниската земя” в известна степен е коствала продължаването напред на Аякс.

Спортният шеф на клуба Едвин Ван дер Саар пък бе изострен и сподели: „ Предприемането на законни дейности от УЕФА би било неефикасно и безнадеждно.”
Източник: fakti.bg