Аячо победи с 1:0 Тулуза и последва виолетовите в Лига ...

Аячо победи с 1:0 Тулуза и последва виолетовите в Лига

Аячо се връща в Лига 1 след пауза от 8 години

Аячо победи с 1:0 Тулуза и последва " виолетовите " в Лига 1. Корсиканският отбор завоюва промоция за елита на френския футбол след най-малък триумф против тима, който стори това още преди две седмици. Единствения гол в мача вкара ветеранът Риад Нури от дузпа в 28-ата минута. За Тулуза титуляр беше някогашният халф на Левски Стайн Спиерингс.

Аячо събра 75 точки и приключи на второ място в крайното класиране, като се завръща в Лига 1 след пауза от 8 години. Трети остана Оксер, който победи с 2:1 Амиен, само че не дочака неточност на директния си съперник. Това значи, че Оксер ще срещне в плейофите спечелилия от дуела сред ФК Париж и Сошо, които финишираха надлежно на четвърто и пето място. Спечелилият втория плейофен дуел ще излезе в два мача на разменено посещение с 18-ия в класирането на Лига 1.