Marca: Хулио Веласкес направи революция в България
Авторитетното испанско издание Marca излезе с просторен материал, отдаден на старши треньора на Левски Хулио Веласкес. Медията регистрира изключителната година за експерта и проучва детайлно възхода на „ сините “ под негово управление.
„ Хулио Веласкес направи гражданска война в България и върна очакванията на Левски София “, гласи заглавието на материала.
От изданието показаха, че испанският ментор изпраща годината като водач в класирането, което се случи за първи път от 17 години насам.
„ Левски София живее в исторически миг и името зад тази промяна е това на испанеца Хулио Веласкес, който съумя да върне клуба на върха в българския футбол “, написаха от Marca.
„ Той наложи самодеен футбол, преобладаващ с топка, комбинативен и с висока активност в полето на противника “, проучиха от медията.
В публикацията се подчертава върху обстоятелството, че тези резултати са реализирани макар финансовите действителности.
„ Всичко това придобива още по-голяма стойност, в случай че се има поради, че Левски се състезава с един от най-ниските бюджети измежду огромните тимове в страната. Въпреки това тимът съумя да надскочи опциите си, утвърждавайки се като огромната изненада на сезона “, означиха от Marca.
Материалът приключва с висока оценка за вероятностите пред тима.
„ Годината приключва с Левски в напредък и с Хулио Веласкес в центъра на всички погледи. Фигурата му освен съживи клуба, само че и сочи към превръщането му в сериозен претендент за всичко в България “, обобщиха от испанското издание, определяйки престоя на Веласкес в София като „ едно от най-забележителните завръщания в европейския футбол в последно време “.




