След социализма и СПИН-а: Кутев пак кърти мивки със скандални реплики
Авторът на паметната имитация " Социализмът е като СПИН-а - предава се по сексуален път и по завещание " Антон Кутев отново нажежи публичните пристрастености, този път със скандална имитация в пленарната зала на прясно новото Народно заседание. Кутев, който в този момент е народен представител не от Българска социалистическа партия, а от Прогресивна България на Румен Радев, ядоса цялата съпротива с изявление по време на дебата за приемането на комисията за основаването на новия устав на Народното събрание.
" Няма по какъв начин да носим отговорността за работата на Народното събрание, в случай че то работи по разпоредбите, които вие сте приели. Ако желаеме да носим отговорност, би трябвало да го създадем по разпоредбите, които желаеме. Аз ви убеждавам, че тези правила ще бъдат безусловно демократични и безусловно в границите на парламентарните практики надалеч освен в България, а в цяла Европа.
Но няма по какъв начин да желаете... не е разумно вие, в ролята си на съпротива, да определите разпоредбите за работата на Народното събрание, а по-късно, уверен съм, да държите нас, ръководещите, виновни за това по какъв начин работи то. Ние видяхме по какъв начин работят вашите национални събрания.
Сега идва ред да покажем по какъв начин работи НАШЕТО ", е точният откъс от изявлението на Кутев. С което провокира нееднозначни реакции в пленарната зала. И вълна от реплики от опозицията.
От Политическа партия и от Демократична България желаеха непосредствено екссоциалистът да се извини за изреченото. И Велислав Величков, и Мартин Димитров, и Костадин Костадинов изригнаха против чутото и подсетиха, че за потреблението на властнически способи за налагане на нови правила за работата на Народно събрание може да се стигне и до митинги. А също и че тъкмо това е бил методът за деяние на ГЕРБ при започване на съществуването й и апогея на партията на Бойко Борисов.
Снимка: Агнес Методиева
" Няма по какъв начин да носим отговорността за работата на Народното събрание, в случай че то работи по разпоредбите, които вие сте приели. Ако желаеме да носим отговорност, би трябвало да го създадем по разпоредбите, които желаеме. Аз ви убеждавам, че тези правила ще бъдат безусловно демократични и безусловно в границите на парламентарните практики надалеч освен в България, а в цяла Европа.
Но няма по какъв начин да желаете... не е разумно вие, в ролята си на съпротива, да определите разпоредбите за работата на Народното събрание, а по-късно, уверен съм, да държите нас, ръководещите, виновни за това по какъв начин работи то. Ние видяхме по какъв начин работят вашите национални събрания.
Сега идва ред да покажем по какъв начин работи НАШЕТО ", е точният откъс от изявлението на Кутев. С което провокира нееднозначни реакции в пленарната зала. И вълна от реплики от опозицията.
От Политическа партия и от Демократична България желаеха непосредствено екссоциалистът да се извини за изреченото. И Велислав Величков, и Мартин Димитров, и Костадин Костадинов изригнаха против чутото и подсетиха, че за потреблението на властнически способи за налагане на нови правила за работата на Народно събрание може да се стигне и до митинги. А също и че тъкмо това е бил методът за деяние на ГЕРБ при започване на съществуването й и апогея на партията на Бойко Борисов.
Снимка: Агнес Методиева
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




