Австрийският президент Александър Ван дер Белен каза по телевизията, че

...
Австрийският президент Александър Ван дер Белен каза по телевизията, че
Коментари Харесай

Австрийският президент: Трябва да имаме по-голям ангажимент в приема на мигранти

Австрийският президент Александър Ван дер Белен сподели по малкия екран, че Австрия като част от Европейски Съюз би трябвало да има по-голям принос за решение на настоящата бежанска рецесия в Турция, респективно в Гърция.

Той съобщи, че ще поддържа възможна "коалиция на искащите ", в реда на нещата е Австрия да вземе присъединяване "в избрани размери " в приемането на бежанци. Приоритет в този развой би трябвало да имат дамите и децата, сподели вицеканцлерът Вернер Коглер. Президентът напомни, че доста от бежанските общежития в Австрия още веднъж са празни. Ситуацията е овладяна, съобщи Ван дер Белен по отношение на последствията от бежанската вълна от 2015 година, макар че призна за компликации на трудовия пазар.

Жители на Лесбос пречат на лодка с мигранти да дебаркира на брега

Що се отнася до настоящата интернационална обстановка, австрийският президент окачестви обстановката на гръцкия остров Лесбос като пагубна. Той акцентира, че да бъдат оставени гърците сами да се оправят с казуса опонира на главната европейска концепция. Необходимо е да се приказва също с Турция и "тонът да се успокои ", добави Ван дер Белен. Той напомни, че Турция е приела извънредно огромен брой хора в неволя, съобщи Българска телеграфна агенция.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР