Австрия победи Йордания с 3:1 в труден мач от група

...
Австрия победи Йордания с 3:1 в труден мач от група
Коментари Харесай

Австрия срази дебютанта Йордания

Австрия победи Йордания с 3:1 в сложен мач от група " J " на Световното състезание.
Националният тим на Австрия победи Йордания с 3:1 в Санта Клара (Калифорния) в първия си дуел на Световното състезание по футбол, като дели първото място в група J с настоящия първенец Аржентина, който по-рано надви над Алжир с 3:0.

Австрийците поведоха през първото полувреме посредством Роман Шмид, до момента в който Йордания изравни през втората част с попадение на Али Олуан. Впоследствие Язан Ал Араб си означи автогол, а Марко Арнаутович осъществя третото попадение за Австрия в добавеното време, помагайки за сполучливото завръщане на страната на международни финали след 28 години неявяване.

Йорданските национали можеха първи да вземат задатък още във втората минута на срещата след неточност в отбраната на Австрия, само че Ихсан Хадад стреля вдясно от вратата, а в 17-ата минута вратарят Александър Шлагер внимаваше след удар на Оуда Ал-Фахури.

В 21-ата минута Романо Шмид овладя топката след отлично подаване и я прати в горния десен ъгъл на вратата на Йордания за 1:0 в интерес на Австрия.

Йорданците пропуснаха късмет да изравнят единствено минута по-късно, когато Али Олуан с глава засече центриране в предни позиции, само че удари греда. След прикосновение с йордански бранител Конрад Лаймер падна в наказателното поле в 32-ата минута, като не последва сигнал за дузпа, а две по-късно Шлагер отново трябваше да се намеси след изстрел на Олуан.

Йордания стигна до изравнително попадение в 50-ата минута, откакто напъните на Али Олуан се увенчаха и той осъществя за 1:1. Впоследствие австрийците се активизираха в търсене на втори гол, като в 63-ата влезлият като запаса Карни Чуквуемека опитва удар, който бе блокиран в точния момент, а четири минути по-късно Марко Аранутович прати топката във вратата на съперника, само че попадението не бе зачетено след преразглеждане със системата за видеоарбитраж-ВАР поради игра с ръка.

Австрия ликува в 76-ата минута, когато йорданският национал Язан Ал Алаб несъзнателно насочи топката във вратата на своя отбор в опит да я почисти, правейки резултата 2:1.

Арнаутович отново заплаши противника във втората минута на добавеното време, само че Язид Абу Лайла се отличи със ужасно избавяне, а малко по-късно при подозрения за дузпа реферът се съветва със системата ВАР и отсъди дузпа за Австрия. Така в 12-ата минута на добавеното време Марко Арнаутович оформи крайното 3:1 в интерес на австрийския състав.

Източник: novsport.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР