Австриецът Доминик Тийм достигна до полуфиналите на Откритото първенство на

...

Доминик Тийм на 1/2-финал на Ролан Гарос

Австриецът Доминик Тийм доближи до полуфиналите на Откритото състезание на Франция по тенис за четвърти следващ сезон.

Поставеният под номер 4 миналогодишен вицешампион надви безапелационно над десетия в схемата руснак Карен Хачанов с 6:2, 6:4, 6:2 за 107 минути.

Тийм не даде нито една опция за пробив на противника си, като позволи едвам 12 непредизвикани неточности против 37 на Хачанов.

Австриецът пое контрола върху срещата с ранен пробив още в третия гейм, след което продължи да господства. Той взе най-оспорваната втора част с единствен брейк за 5:4, след което затвори мача със серия от пет следващи гейма в третия сет.

Тийм пласира общо 29 печеливши удара против единствено 17 на съперника, който за първи път игра четвъртфинал на шампионат от Големия шлем./БТА