Австралия победи Сирия с 2:1 след продължения в среща-реванш от

...

Австралия разби мечтите на Сирия за Русия

Австралия победи Сирия с 2:1 след продължения в среща-реванш от 4-ия кръг на квалификационния шампионат за Световното състезание през 2018 година Първата среща сред двете страни бе приключила 1:1. Така "кенгурата " ще се изправят против 4-ия в зона Конкакаф в съдбоносен сбълъсък. Възможните съперници са Съединени американски щати, Панама и Хондурас.

Гостите поведоха в резултата в 6-ата минута посредством Омар Ал Сома. Австралия изравни още в 13-ата минута посредством Тим Кейхил. Постепенно Австралия взе превес и стартира да нападна рисково вратата на Сирия, само че до нов гол не се стигна. В продълженията гостите останаха с човек по-малко. Ал Мавас получи втори жълт картон и респективно червен.

Един от най-опитните на терена Тим Кейхил хвърли трибуните в възторг в 109-ата минута. Робин Крузе се пребори за топка отдясно и центрира в наказателното поле, където Кейхил посрещна топката с глава и я прати в мрежата.