Австралиецът Бен О`Конър ще бъде лидер на отбора на Джайко

...
Австралиецът Бен О`Конър ще бъде лидер на отбора на Джайко
Коментари Харесай

Австралиец повежда Джирото

Австралиецът Бен О`Конър ще бъде водач на тима на Джайко Алула на започващата след тъкмо седмица колоездачна обиколка на Италия, чиито първи три стадия ще се проведат на територията на България.

От Джайко станаха първият отбор, който публично оповестява на кои осем състезатели ще разчита в Джирото, което започва на 8 май в Несебър.

Преди две години О`Конър се подреди четвърти в класацията за " розовата фланелка ".

В кариера си О`Конър има една етапна победа в Обиколката на Италия, две етапни победи в Обиколката на Франция и един етапен триумф в Обиколката на Испания.

Освен него в Джайко залагат още на германеца Паскал Акерман и нидерландеца Кун Бауман.

Акерман завоюва класирането по точки в Джирото през 2019 година и има общо три етапни победи.

Бауман пък бе най-хубавият играч в италианските планини през 2022 година, когато записа и два етапни триумфа.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР