Австралиецът Алекс Де Минор успя да победи и да елиминира

...

Млад австралиец спря Григор Димитров по пътя към финала в Антверпен

Австралиецът Алекс Де Минор съумя да победи и да отстрани Григор Димитров на 1/2-финалите в Антверпен след 7:6(4), 6:7(3), 6:4.

Това бе втори мач сред двамата в тура, откакто през предходната година българинът надви над този съперник.

По този метод младокът ще се изправи против Юго Умбер на финала в шампионата, който ще се играе на следващия ден.

Първият сет бе много динамичен и двамата си размениха по един пробив надлежно в третия и четвъртия гейм, като първо австралиецът проби.

Григор обаче дръпна с пробив задатък за 4:2 след пробив в петия гейм, само че той бе върнат мигновено. В последна сметка сетът отиде в тайбрек и там австралиецът стигна до своето след 7:4 точки в своя изгода.

Във втория сет българинът обаче съумя да стигне първи до пробив в петия гейм, само че в осмия Де Минор върна пробива.

Все отново при тайбрека Григор взе задатък от 6:0 точки, а по-късно се възползва от мачбола си при 6:3 в своя изгода и по този начин прати мача в трети и съдбоносен сет.

В него обаче на Григор не му провървя и бе продънен в седмия гейм. За негова наслада той върна незабавно пробива, само че Де Минор проби уверено за 5:4 и си взе сервис гейма.
Източник: fakti.bg