Августин Спасов надделя над Гриша Назарян в категория до 63

...

Августин Спасов победи Гриша Назарян на финала на турнира Дан Колов - Никола Петров

Августин Спасов надви над Гриша Назарян в категория до 63 кг и се класира на финала на шампионата " Дан Колов - Никола Петров " в София.

При минута и половина от началото на дуела Августин Спасов поведе с 3:0, откакто изпрати отвън очертанията на тепиха противника. Августин опитва издърпване и излизане зад тила на съперника, като макар че не съумя да реализира битката, двамата още веднъж излязоха отвън кръга и се стигна до 4:0.
 Евелина Николова с бързи победи и купа на
Евелина Николова с бързи победи и купа на " Дан Колов - Никола Петров "

Бронзовата олимпийска медалистка излезе в по-горната за нея категория до 59 кг

Гриша Назарян осъществя първите си две точки при 20 секунди до почивката и понижи изоставането си на 4:2. Синът на двукратния олимпийски първенец изостана с 2:5 след ново излизане отвън очертанията, а от ЦСКА апелираха резултата. Оспорването беше извоювано от щаба на Спасов, което означаваше 6:2 в негова изгода.

Назарян опитва няколко " гмуркания " и други техники, само че Спасов сподели добра отбрана. В последна сметка резултатът повече не се промени и по-опитният от двамата борци заслужи успеха.