Аутсайдерът в Лига 1 Ним отнесе нова тежка загуба. Преди

...

Два червени картона до почивката и Ним отнесе як пердах от Лион

Аутсайдерът в Лига 1 Ним отнесе нова тежка загуба. Преди няколко дни новакът беше победен с 0:6 от Бордо, а таззи вечер падна с 0:4 на личния си стадион от Лион. Подобен резултат мъчно можеше да бъде избегнат, откакто още в 5-ата минута червен картон получи Тео Валс, а в 40-ата Гаетан Пакие остави домакините с 9 индивида.

За Лион беше значимо да стигне до трите точки след домакинската загуба от Лил в предишния кръг. " Хлапетата " се възползваха оптимално от численото си преимущество и към този момент са 5-и в класирането с 25 точки.

Червеният картон на Валс първоначално беше преувеличен, само че реферът Оливие Тюал не почете митингите му. В 15-ата минута реферът даде дузпа за Лион, която Мемфис Депай осъществя. Холандецът направи няколко пропуща, а Усем Ауар също пропиля положителни благоприятни условия за втори гол.

В 40-ата минута Пакие извърши нарушаване за втори жълт картон и реферът не му го спести. С двама по-малко домакините нямаха никакъв късмет и попаденията във вратата им бяха единствено въпрос на време.