Аустрия (Виена) записа разгромна победа с 6:1 над големия враг

...

Аустрия преби от бой Рапид в дербито на Виена

Аустрия (Виена) записа разгромна победа с 6:1 над огромния зложелател Рапид (Виена) в дербито на австрийската Бундеслига. Очакваният оспорван конфликт не се получи и домакините на “Женерали Арена” безусловно направиха за смях своя противник.

Двубоят бе равносилен единствено доникъде на първото полувреме. Домакините поведоха с гол на Шойсингайер в 22-ата минута, а гостите изравниха посредством Потцман в 29-ата.

След това стартира лекцията на Аустрия. В 35-ата минута Йегин още веднъж изведе отбора си напред, а единствено минута по-късно Моншейн добави още едно попадение. В 41-ата минута и Клайн записа името си измежду голмайсторите, а през втората част крайното 6:1 бе завършено след автогол на Барац в 57-ата и гол на Тургеман в 78-ата минута.

Въпреки безапелационната победа Аустрия се намира едвам на 5-ото място в класирането с 27 точки. Рапид пък е на 8-ото място с 20 точки. Водач е Република България Залцбург с 48 точки.