Аугсбург победи Кьолн с 2:0 като гост в мач от

...

Аугсбург се измъкна от опасната зона след успех над Кьолн

Аугсбург победи Кьолн с 2:0 като посетител в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата. Гостите доближиха до първия гол в 72-ата минута след гол на Андре Хан, а две преди края Никлас Дорш оформи крайния резултат.

Домакините стартираха нападателно и още във 2-ата минута Антони Модест бе покрай откриващото попадение, само че изстрелът му мина около десния непряк дирек.

Две минути по-късно Аугсбург отговори след изстрел на Андре Хан, само че вратарят на „ козлите “ Марвин Шваб реагира и мазета под гредата.

В 13-ата минута гостите осъществиха попадение посредством Михаел Грегорич, само че то бе анулирано поради засада.

Началото на втората част пристигна с състояние за Кьолн, откакто Антони Модест стреля с глава в наказателното поле, принуждавайки Рафал Гикевич да се намесва уверено. В 51-ата минута стражът на гостите още веднъж се намеси уверено след нов изстрел на Антони Модест.

В 72-ата минута Аугсбург откри резултата. Андре Хан се възползва от отразена топка от вратаря на домакините и технично осъществя в долния ляв ъгъл.

Две минути преди края на дуела гостите нанесоха и втори удар, откакто Никлас Дорш бе най-съобразителен при рикоширала топка и с доста хубав изстрел в горния десен ъгъл осъществя,

С успеха Аугсбург се изкачи на 14-ата позиция с актив от 16 точки, до момента в който Кьолн е девети с три повече.