Аугсбург победи Хофенхайм с 1:0 в първи мач от 21-ия

...

Аугсбург излъга Хофенхайм в края

Аугсбург победи Хофенхайм с 1:0 в първи мач от 21-ия кръг на Бундеслигата. Единственият гол в мача вкара Фредрик Йенсен в 88-ата минута. С триумфа баварците събраха 24 точки и заемат 13-о място. Хофенхайм е с 19 точки позоция подолу.

Баварците вкараха гол още в 8-ата минута посредством Арне Енгелс. Попадението обаче беше анулирано поради игра с ръка. До края на първата част Каспер Долберг и Павел Кадерабек не съумяха да се разпишат от преференциални положения.

Две минути след почивката Ермедин Демирович вкара от няколко метра, само че голът беше анулиран от ВАР поради засада. В 59-ата минута Рейналдо Вейга изиска дузпа след прикосновение с неприятелски бранител, само че такава не беше отсъдена.

В 88-ата минута падна и единствения гол в мача. Фредрик Йенсен се разписа след центриране от корнер, а асистенцията беше на сметката на Джефри Гуувелеу.